MG cars - britská legenda

1945 - 1952

MG TD

Díky obrovskému úspěch typu TC se firma MG nesnažila o další vývoj směrem kupředu, ale  poměrně dlouhou lpěla na své zastaralé technice, kterou se snažila vylepšovat, i když nepříliš výrazně. V roce 1949 se ovjevil "nový " typ, nesoucí označení MG TD. Ve skutečnosti se jednalo o mírně kosmeticky upravenou verzi TC. Automobil s prakticky téměř nezměněnou katoserií poháněl čtyřválcový motor o obsahu  1250 ccm, který disponoval výkonem 40 kW, což stačilo k tomu, aby 875 kg těžké vozidlo, dokázal rozjet na maximální rychlost 135 km/h. Rozdíly mezi TD a TC nebyly sice velké, ale odlišovaly oba typa na první pohled. TD již měl "povinné"nárazníky a od počátku byl nabízen pouze s pevnými disky kol.

Verze TD se vyráběla do roku 1953 a celkem bylo vyrobeno neuvěřitelných 29664 strojů  v době, kdy již tato konstrukce byla na ústupu.

MG se však svého úspěšného typu nechtěl vzdát. Na sklonku výroby se objevila varze MK.II, která se odlišovala šikmější zádí a opět se objevila tolik oblíbená drátěná kola.

V rámci britských šampionátů jezdilo i několik TD. Závodní stroje byly odlehčeny - nesly jen lehké blatníky a často jezdily bez bočních krycích plechů motorů.

Žádné komentáře