MG cars - britská legenda

1992 - 2006

MG ZS

Model ZS je uprostřed kategorie Z. Jedná se o ladný čtyřdveřový pětimístný sedan , který je odvozen od svého „pokrevního bratra“ Roveru 45. Na trhu se objevil v roce 2001.

ZS byla od počátku stavěná jako sportovní verze Roveru, takže je osazena velmi výkonným šestiválcovým motorem  VVC s proměnlivým časováním ventilů o obsahu 2497 ccm s rozvodem DOHC a elektronickým vstřikováním Siemens, který disponuje výkonem 130 kW, což stačí k tomu, aby stroj o celkové hmotnosti 1310 kg dosáhl rychlosti 225 km/h.

V roce 2004 prošla ZS modernizací, po které byla dodávána krom již zmíněné verze s další dvojicí benzínových a dvojicí naftových motorů. Na sportovní vůz je stroj nebývale komfortně vybaven, v jeho interiéru je možno spatřit kožené čalounění i obklady z ušlechtilého dřeva, moderní prvky bezpečnosti jako přepínače pásů či airbag jsou samozřejmostí. Přestože se jedná spíše o luxusní rodinný automobil než o sportovní stroj, kupodivu se verze ZS dokázala sportovně prosadit lépe než verze ZR a již léta svádí tuhé boje s konkurencí v nejslavnějším britském šampionátu BTCC.

Základní rozměry - délka - 4540 mm, šířka - 1730 mm.

Výroba vyla ukončena v roce 2005 po krachu firmy Rover, s obnovením se nepočítá.

Žádné komentáře