MG cars - britská legenda

1992 - 2006

MG ZT /ZT-T

V roce 2001 Byly zahájeny práce na „vlajkové lodi“ značky MG - typu ZT. Stroj stejně jako všechny ostatní v té době vycházel z Roveru, konkrétně z typu 75, což byl nejluxusnější vůz

 vyráběný touto automobilkou. Pod vedením šéfkonstruktéra Petera Stevense začaly vznikat dvě modifikace - X10 - sedan ZT a X11- combi ZT-T. Oba stroje se od Roveru lišily především zaměřením více na sportovní charakter vozidla , takže v nich určitě nenalezneme palubku z leštěného dřeva či luxusní potahy. Exkluzivita obou verzí měla být někde jinde a to se i stalo.

Automobily se vyráběly v letech 2001 - 2005. kdy došlo ke krachu společnosti Rover.

Byly vyráběny v několika sériích. Série 120 měla k dispozici motor o obsahu 1,8 litru , sérii 160 poháněl stejný motor, ale s turbem. série 180 a 190 měla 2,5 litrový motor KV6, lišily se automatickou (180) a manuální převodovkou , a série CDTi jak již název napovídá poháněl dieselový agregát.

Ještě byla vytvořena série 260. Ta vznikla v roce 2003 a jednalo se o sportovní stroj. K jeho pohonu byl použit upravený 4,6 litr V8 převzatý z Fordu Mustang. Celou přestavbu tohoto monstra měla na svědomí firma Prodrive. Oproti „klasickým“ vozům se tento model na první pohled příliš nelišil, hlavní odlišovací znak byly sportovní výfuky a pak samozřejmě burácení motoru. O tom, že se jednalo o zcela mimořádné auto svědčí skutečnost, že v roce 2003 nenápadný červený kombík MG ZT-T překonal na Bonnevilském solném jezeře rychlost 360,9 km/h, čímž se stal nejrychlejším combi světa.

V následujícím roce se začalo jednat o možnosti zapojit automobilku do prestižní okruhové série DTM. Prvně existovala studie Roveru, ale v konečné fázi se s Mercedesy, Oply a Audi měly utkávat stroje nesoucí značku MG. Bohužel v té době se již schylovalo k zániku společnosti, takže od tohoto projektu bohužel sešlo.

Tři měsíce po krachu firmy Rover ( počátkem roku 2005) společnost MG zakoupil čínský investor, který v roce 2007 obnovil výrobu. Nové stroje nesou označení MG 7 a přímo vycházejí z původních verzí.

Základní rozměry vozidla ZT - délka - 4747 mm, šířka - 1778 mm, výška - 1417 mm, hmotnost 1485 kg. Samonosná pětidveřová karoserie s motorem vpředu a pohonem předních kol ( převodovky manuální 5.stupňová Getrac nebo automatická 5. stupňová Jatco), kotoučové vzduchem chlazené brzdy na obou nápravách.