MG cars - britská legenda

Britské šampionáty

BTCC

Bezesporu nejznámější a nejoblíbenější britský šampionát BTCC - British Touring Car Champoinship vznikl již poměrně dávno, konkrétně v roce 1988. V roce 1989 se jel první kompletní ročník a od té doby pevně zakotvil v kalendářích slavných britských okruhových tratí.

V roce 2001 se do populárních závodů zapojilo celkem 18 týmů disponujících 15. typy vozů ! Novým týmem na startovním roštu byl MG sport end racing WSR team, který se představil s novinkou - závodním strojem MG ZS.

V následujícím roce tovární tým podpořil další dvojicí strojů team Atomic Kitten.

2003 a 2004 bojoval za MG pouze tovární tým, který na konci sezony odstoupil.(jednalo se o možnosti přestoupit do DTM)

 V roce 2005 ale startovní pole nezůstalo bez strojů MG , dva stroje jezdily v týmu Kartworld racing a dva v týmu West Surey racing.

V následujícím roce  tým West Serey nahradil tým RAC, který s oranžovými stroji jezdí dodnes, Kartworld převzal „tovární „černo zelené barvy MG x power , které jsou stále vidět. Přestože vývoj šel i v BTCC stále dál a dnes tento šampionát jezdí moderní vozy Toledo Supra, Astra Sport či Peugeot 307, automobily MG stále promlouvají do celkového pořadí a svádějí boje o přední příčky a místa na stupních vítězů.