MG cars - britská legenda

Rally

MG S2000

Přestože v roce 2005 ohlásil Rover ( a s ním i MG ) úpadek, firma MG zcela nezanikla, neboť jí koupil čínský investor. Ten od počátku propagoval, že bude i nadále vyrábět vozy TF v Británii a nové MG 7 v Číně. O to překvapivější bylo, když se v červnu 2007 objevil nový stroj MG S 2000 určený pro rally.(na Walles Rally s ním startoval Stuard Jones)

 V témže roce stroj absolvoval několik závodů a především spoustu testů, aby se mohl v roce 2008 zapojit do skutečných, ostrých závodů , krom jiného i v kategorii IRC.

Základem stroje je již podle podobnosti typ MG ZR ( známý z předchozího, ne příliš úspěšného klání v kategorii S1600, který byl patřičně upraven skupinou MSD. Ta jako novinku zabudovala do stroje transmise firmy Xtrac standartně pohánějící obě nápravy. Stále však je výroba koncipována podobně jako u S1600, tedy s maximálním zaměřením na jednoduchost a sériovost, díky ní má být S2000 poměrně levné a dostupné. V současnosti se stroje objevují na britských podnicích i v rámci ICR, ale zatím trpí nespolehlivostí a málokdy jejich posádky dojedou do cíle, většinou končí na trati pro poruchy.

Žádné komentáře