MG cars - britská legenda

Světové okruhy

MG Lola

Velkým překvapením byl rok 2001, kdy se na slavné Le Mans představil černozelený team, nesoucí na kombinézách i autech jasně zelený emblém MG. Jednalo se o vozidla vzniklé spojením automobilek MG a Lola označené MG EX257, která byla připravena pro boj v kategorii LMP2.

Speciály poháněl čtyřválcový motor MG XP-20 o obsahu 2000 ccm a výkonu 450 koní, který přes čestistupňovou převodovku poháněl zadní nápravu. Celý stroj byl vyroben ze speciálnícj materiálů - karbonu a dalších kompozitních materiálů, díky nimž vážil pouhých 675 kg.

Stroje bylo možné vidět nejen v barvách MG, ale poměrně brzy se objevily i v dalších týmech.Vznikla i modifikace EX 264, která se vzhledově neliší od původní verze, ale i modifikace EX 275, kde je prostor pilota ukryt pod earodynamickou střechou.  Největších úspěchů dosáhla posádka Mike Newton, Thomas Erdos a Andy Wallace, která na červenobílém stroji vyhrála v letech 2005 a 2006 právě Le Mans a v roce 2007 se stala vítězem celé série. Základem prvního stroje českého týmu Charouz Racing, který v roce 2008 bojoval v Le Mans sérii je právě MG Lola EX 275.

Žádné komentáře