MG cars - britská legenda

1:18

Přestože měřítko 1:18 patří mezi ty nejrozšířenější, pro automobily MG to zrovna neplatí. Výběr typů není příliš veliký , navíc některé již nejsou k dostání. Ani možnost zvolit si výrobce není nikterak veliká.

MG TC

MG TC Midget.jpg

Ze "starých" typů MG, je vyráběn pouze jedinný , a to MG TC . V několika barevných modifikacích jej vyrábí firma Yatming. Na trhu však se nachází sporadicky, většinou je možno jej zakoupit pouze prostřednictvím internetového nákupu.

MGA

MGA roadster revell.

Druhým typem zastoupeným v tomto měřítku je první slavný poválečný MGA roadster. Ten bohužel vyrábí či lépe vyráběl ve své kovové edici Revell. Model je již prakticky nesehnatelný. Byl vyráběn v několika barevných variantách. Krom toho byl k dispozici ve dvou (třech ) variantách. Buď jako model na obrázku s pevnou střechou, nebo jako cabriolet. V druhém případě byla součástí modelu i přiložená plátěná střecha, takže bylo možno prostor posádky"zastřešit".

MGB

rmc 64 autoart.jpg

Nejvíce zastoupený, modelem je nejslavnější automobil britské značky - MGB.

Ten je sehnatelný dodnes a to hned v několika variantách.

Firma Autoart jej nabízí ve třech obměnách - jako civilní cabrio verzi se staženou střechou, jako závodní rallyový speciál z Rally Monte Carlo s pevnou střechou (viz obrázek), a jako podobný okruhový speciál z Nurburgringu.

 

MGB

18 MG B MK1 kyosho.

Druhým výrobcem MGB v otevřené verzi je japonská firma Kyosho. Model je však prakticky nedostupný.

MGB - Gt

18 MG C Coupe GT au

Zatím poslední modelářsky ztvárněvý vůz v tomto měřítku je MGB GT. Ten na obrázku je z dílen Autoartu a vyrábí se opět v několika barevných modifikacích. Je to v současnosti nejdostupnější osmnáctinový model na našem trhu.

MGB - GT

18 MG B GT MK II uni

Verzi GT ztvárnila i firma Universal Hobbies. Její model je zajímavý tím, že představuje verze GT, ale doplněnou o nové nárazníky verze B MK.III. Bohužel tento model je opět zcela nedostupný.