MG cars - britská legenda

Ostatní měřítka

Existovalo mnoho výrobců, kteří si jako vzor pro své modely vzali některý z typů MG.

Vyráběli je od velkých měřítek, po miniaturní autíčka. Zde si představíme pouze některé z nich.

MG TC - Revell

revell.jpg

Z dostupných modelů největší, co se měřítka týká byl z produkce firmy Revell. Model představoval typ TC v měřítku 1:16. V současnosti se nevyrábí.

MG TC - Matchbox

tc_match.jpg

Je celkem logické, že se vozy se značkou MG objevovaly u britských modelářských firem. Verzi TC vyráběl v měřítku 1:32 britský Matchbox. U modelu byl i náznak motoru. V současnosti model není vyráběn.

MG K Magnette - Airfix

k3.jpg

Další britský výrobce - Airfix měl ve svém výrobním programu jeden ze starších , předválečných typů - verzi K a to opět v měřítku 1:32. Ani tento model se již nevyrábí.

MGB - Airfix

mgb_kit.jpg

Dalším z produkce Airfixu byla verze MGB roadster , opět v měřítku 1:32. Model se opět již nevyrábí.

MG TD - Aurora

aurora 32.jpg

Poměrně překvapivá je skutečnost, že verzi TD kdysi vyráběla americká firma Aurora v měřítku 1:32. Modely této firmy se vyznačovaly značnou nepřesností, nakolik to platilo o tomto automobilu nemohu posoudit, model se několik desetiletí nevyrábí.

MGB od Dinky

mgb dinky.jpg

Tento model rozhodně není žádným krasavcem a z dnešního hlediska je to spíš hračka pro děti. Přesto se jedná o jeden z nejlepších modelů (ve své době) vyprodukovaný u firmy Dinky.

MGA - Polistil

mga polistil.jpg

Mezi sběratelské rarity rozhodně patří model MGA, který kdysi dávno vyrobila firma Polistil. Model jsem neměl nikdy k dispozici, takže nemohu posoudit jeho velikost. Měřítko je různě udáváno buď 1:18, nebo 1:16. Z fotografií však model vypadá docela pěkně, kdo zná modely od Polistilu ví, že nejsou právě to nej, co na trhu modelů existuje.