MG cars - britská legenda

Rozdělané projekty

v této rubrice by se měly objevit rozpracované modely a postup prací na nich.

V rubrice modely na předělání byl jako první modýlek MGF od New Ray. Práce již pokročila a chudák model výrazně změnil tvář. Přišel o čelní sklo, interier, kola. Zústal pouze podvozek, který jsem musel patřičně upravit a karoserie, která pomalu mění tvar k nepoznání. Navíc přibyly kryty kol, nová kola, pokouším se o výrobu nové kabinky. Po nastříkání do patřičné barvy přibudou ještě stabilizační křidélka, " vodorovný spoiler" a pár drobných detailů

MODEL DOKONČEN, PŘESUNUTO DO MODELOVÁ SBÍRKA

V kategorii RARITY se můžete seznámit s několika automobily firmy MG, které nebylo bežné vídat na silnicích ani závodních tratích. Jednalo se o speciální rychlostní stroje, které se pokoušely posunou hranice rychlostí o kousek vpřed.

Jelikož tyto modely nikdo nevyrábí a ani o nich není k dispozici příliš mnoho materiálů, pokusím se je vyrobit podle dochovaných fotografií. Neuvádím tedy  přesné měřítko, nemám k dispozici řádná rozměrová data, takže rozměry odvozuji z fotografií podle určitých indicií.

Základem pro stavbu byly náčrtky. Podle nich jsem vyřezal hrubý  tvar z polystyrenu a ten pak dobrousil do přijatelnější podoby. Následovat mělo potažení polystyrénového základu tmelem a po jeho zatvrdnutí postupné práce na závěrečném vzhledu. Bohužel však použitý tmel byl "hladový" a na kopytu si "smlsnul". Použil jsem tedy jiný - akrylový, který se mi osvědčil. Každý z modelů byl postupně 5x tmelen tenkou vrstvou tmelu a broušen. Následovalo rytí panelů, přetření akrylovou barvou, opětovné prorytí panelů, druhý nátěr základní barvou, zatmelení a přebroušení nedostatků a třetí nátěr. To vše proto, aby se polystyren "neprodyšně zabalil" před pouřitím agresivních nástřiků. Předposlední fáze byl nástřik plničem, lehké přebroušení a nástřik konečnou barvou. Když to zpětně sečtu, tak na základním polystyrenovém bloku je celkem 10 nátěrů, než model dospěl do konečné podoby. To ostatní, jako výroba kabinek z acetátové folie na moduritovém kopytu, výroba dekálů atd. byla již jen pohodová příjemná dokončovací práce .

MODELY DOKONČENY, PŘESUNUTO DO MODELOVÁ SBÍRKA