MG cars - britská legenda

Rozdělané projekty

Experimentální vozidla

V kategorii RARITY se můžete seznámit s několika automobily firmy MG, které nebylo bežné vídat na silnicích ani závodních tratích. Jednalo se o speciální rychlostní stroje, které se pokoušely posunou hranice rychlostí o kousek vpřed.

Jelikož tyto modely nikdo nevyrábí a ani o nich není k dispozici příliš mnoho materiálů, pokusím se je vyrobit podle dochovaných fotografií. Neuvádím tedy  přesné měřítko, nemám k dispozici řádná rozměrová data, takže rozměry odvozuji z fotografií podle určitých indicií.

Základem pro stavbu byly náčrtky. Podle nich jsem vyřezal hrubý  tvar z polystyrenu a ten pak dobrousil do přijatelnější podoby. Následovat mělo potažení polystyrénového základu tmelem a po jeho zatvrdnutí postupné práce na závěrečném vzhledu. Bohužel však použitý tmel byl "hladový" a na kopytu si "smlsnul". Použil jsem tedy jiný - akrylový, který se mi osvědčil. Každý z modelů byl postupně 5x tmelen tenkou vrstvou tmelu a broušen. Následovalo rytí panelů, přetření akrylovou barvou, opětovné prorytí panelů, druhý nátěr základní barvou, zatmelení a přebroušení nedostatků a třetí nátěr. To vše proto, aby se polystyren "neprodyšně zabalil" před pouřitím agresivních nástřiků. Předposlední fáze byl nástřik plničem, lehké přebroušení a nástřik konečnou barvou. Když to zpětně sečtu, tak na základním polystyrenovém bloku je celkem 10 nátěrů, než model dospěl do konečné podoby. To ostatní, jako výroba kabinek z acetátové folie na moduritovém kopytu, výroba dekálů atd. byla již jen pohodová příjemná dokončovací práce .

MODELY DOKONČENY, PŘESUNUTO DO MODELOVÁ SBÍRKA

Žádné komentáře