MG cars - britská legenda

MOJE MODELOVÁ SBÍRKA

MG TC racing

modelforum 058.jpg

Model MG TC racing vznikl poměrně náročnou přestavbou z modelu MG TC edice Yesterday od Matchboxu.

MGC GT

modelforum 082.jpg

V pořadí druhý model firmy Dinky v měřítku 1:43, který původně představoval verzi MGB GT byl předělán na MGC GT s otevřenou střechou.

MG SV-R

modelforum 081.jpg

MG SV-R představuje nejmodernější automobil z dílny MG. Tento model byl vyroben firmou Norev, samozřejmě v měřítku 1:43. Model prošel mírnou úpravou, aby představoval tento reklamní kousek.

MGB soft

modelforum 080.jpg

MGB soft, čili s plátěnou střechou je dílem firmy Cararama. Jedná se o druhý z modelů této firmy, který je k dispozici. U klasického otevřeného roadsteru je možno otevřít dveře, zde je karoserie vyrobená z jednoho kusu.

 

MG EX - 255

modelforum 044.jpg

Poslední rychlostní počin firmy MG - EX 255 byl upraven ze sériového provedení MGF.

 U modelu jsem postupoval stejným způsobem - z modelu MGF od New Ray 1:43, vznikl tento speciál.

MG EX - 181

modelforum 041.jpg

Model prvního automobilu firmy MG, který překonal rychlost 400 km/h. Třetí model vyrobený z polystyrenového bloku. U tohoto stroje rovněž existuje několik odporujících si fotografií, podle kterých muselo být vyrobeno více stejných automobilů.Měřítko opět přizpůsobeno velikosti podložky.

MG EX-179

modelforum 040.jpg

Poválečná "placka", která přinesla firmě MG další světový rekord. Opět je model vyroben z kusu polystyrenu několikrát broušeného a tmeleného. Měřítko upraveno pro velikost podložky.

MG EX 135

modelforum 039.jpg

První rekordní "placka" vyrobená v MG , která získala světový rychlostní rekord v roce 1939. Model je vyroben podle fotografií z kusu polystyrenu několikrát broušeného a tmeleného. U tohoto modelu jsem narazil na problém, mělo by se jednat o jediný exemplář rychlostního stroje, ale fotografie, které jsou k dispozici představují minimálně dva, velmi si podobné automobily. Jelikož není k dispozici dostatek materiálů (především rozměrový výkres auta), je model přizpůsoben velikosti podložky.

MG 4R6 Metro

modelforum 079.jpg

Díky panu Štefanu Nagymu z Košic jsem mohl do sbírky zařadit tento krásný model rally skupiny B. Jedná se o model firmy Altaya v měřítku 1:43, který představuje stroj D.Auriola, se kterým se účastnil mistrovství Francie ( a při možných příležitostech i mistrovství světa.

MG ZT

modelforum 041.jpg

Základem mini dioramky je model MG ZT v měřítku 1:43 od britské firmy Vanguard. Přibyly "rychlé pruhy" a samozřejmě podložka, vyjímečně poněkud bohatší.

MG 4R6 Metro

modelforum 145.jpg

Jediný model auta MG , který mám jako součást dioramatu je béčkový model Metra od firmy IXO models v měřítku 1:43. Jedná se o součást kolekce vozidel rallyové skupiny B. více naleznete v odkazu Rally skupina B.

MG F

MG F.jpg

MG F je z produkce firmy New Ray v měřítku 1:43. Oproti původnímu vzhledu byl předělán interier, dodělán exterier, především chybějící zadní světla, nepoužitelná původní kola jsem zaměnil za nová sportovního charakteru.

MG R V8

mg r.jpg

Jeden z mála modelů mimo měřítko. Jedná se o původní hračkový model firmy Welly 1:36 s natahovacím podvozkem. Model dostal kompletní změnu interieru i exterieru, zcela nová modelová kola a přišel o svůj pružinový strojek.

MG 1100

MG 1100.jpg

Zatím nejcenějším modýlkem je tento od firmy Vitesse v měřítku 1:43. Model je kvalitní, takže prošel jen mírnou úpravou vzhledu.

MGB - GT

MGB-GT.jpg

Nejkrásnější auto všech dob vyrobené firmou MG je verze MGB - GT. Tato je z díly firmy Dinky v měřítku 1:43. Protože mojí specialitou jsou rallyová auta, ani toto se navyhnulo patřičné úpravě - změna barvy, nálepky, přidaná přídavná světla či patina modelu.

MGB racing

MG B racing.jpg

Modýlek okruhové verze je přetvořen z MGB firmy M car v měřítku 1:43. Stroj dostal nové nižší přední okno, bezpečnostní rám a přišel sedačku spolujezdce. Oproti Carraramě má i pěkně zpracovaná sportovní kola.

MGB rally

MGB rally.jpg

Opět se jedná o model firmy Carrarama 1:43. Model dostal novou pevnou střechu a patřičné "rally " úpravy

MGB cabrio

mgb cabrio.jpg

Červený cabriolet je dílem firmy Carrarama v měřítku 1:43, dotvořený drobnostmi do dnešní podoby.

MGA 1600

mga 1600.jpg

Další ve sbírce je MGA 1600. Model byl kompletně přestavěn z modelu firmy New Ray 1:43

Zcela nová je partie pevné střechy, nová jsou kola, boční výfuk, několik drobností v interieru a nátěr vozu.

MG A Soft

mga soft.jpg

Další model verze A je produktem britské firmy Corgi v měřítku 1:43. Oproti New Ray se liší především lépe zpracovynými koly. Modýlek prošel patřičnou úpravou do dnešní podoby.

MG A

MGA.jpg

Můj první model verze MGA je výrobek firmy New Ray v měřítku 1:43.

Model prošel patřičnými úpravami, aby se přiblížil skutečnosti, přibyl zadní držák rezervního kola, "rychlé pruhy" a další drobnosti

MG TD

MG TD.jpg

Tohoto ubožáčka jsem zachránil před neodvratnou zkázou. Jedná se o původní model MG TC od Matchboxu jako v předchozím případě. Když jsem ho získal od kamaráda ze Slovenska, byla to hromádka 4 dílů - karoserie, podvozek, sedačky a maska. Rozhodl jsem se ho zrestaurovat do podoby verze TD.

Modýlek postupně dostal nový nátěr, kola, staženou střechu, díly interieru, přední i zadní světla a další drobnosti.Dnes jež zase vypadá jako model.

MG TC

mgtc.jpg

Model tohoto MG TC vyrobila firma Matchbox v kolekci Yesterday. Bohužel se nejednalo o klasické měřítko 1:43, ale o měřítko cca 1:37. Model jsem získal v mírně potlučeném stavu.

Následovala oprava, kdy dostal nový lak, nová věrohodnější kola a přibylo pár dopňků.

1  
2